توزيع و كاشت ٤٥٠٠نهال رايگان در هفته منابع طبيعي در شهرستان قيروكارزين
توزيع و كاشت ٤٥٠٠نهال رايگان در هفته منابع طبيعي در شهرستان قيروكارزين
به مناسبت گراميداشت هفته منابع طبيعي 4500 اصل نهال بطور رایگان  دربین مردم شهرستان قیروکارزین توزیع و غرس شد .

به گزارش اخبار قیروکارزین، رضا نیک منش ،معاونت فني اداره کل منابع طبيعي استان فارس در جمع اعضاي شوراي اداري شهرستان قيروكارزين، شعار هفته منابع طبيعي امسال را كاشت يك ميليارد درخت اعلام نمود و افزود :طبق برش استاني ،سهم استان فارس ٢٠ميليون نهال است و از اين ميزان ٤٥٠٠اصل نهال در شهرستان قيروكارزين در بين مردم و نهادهاي مختلف محلي بطور رايگان توزيع و با همكاري مسئولين دولتي و اقشار مختلف جامعه كاشت شده است .

نيك منش در ادامه ضمن بيان پتانسيل شهرستان در حوزه هاي مختلف تصريح كرد : طرحهاي مطالعه شده آبخيزداري در اين شهرستان مهمترين ظرفيت موجودجهت استفاده از اعتبارات ميباشد كه اميدواريم در سال آينده با بذل توجه خاص ،ميزان تخصيص به بالاترين حد ممكن صورت پذيرد .

مسلم رحيمي فرماندار شهرستان قيروكارزين نيز در پايان اين مراسم پس از انجام كاشت نهال به نيت شهداي منابع طبيعي گفت :ضرورت وجود يك برنامه منسجم و همكاري همه جانبه مسئولين جهت حفظ و احيا منابع طبيعي امري انكار ناپذير است .

رحیمی گفت : كاشت نهال يك عمل نمادين نيست و ما بايد از اين مهم بعنوان اصل و اساس آموزش و ترويج فرهنگ منابع طبيعي بهره ميبريم تا بتوانيم امانتي كه از گذشتگان در دستان ما به وديعه گذاشته شده است با كيفيتي بهتر به آيندگان تحويل دهيم .

  • نویسنده : سمیه قریب
  • منبع خبر : اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قیروکارزین