دستاوردهای یکساله شبکه بهداشت و درمان قیروکارزین از زبان رئیس شبکه بهداشت
دستاوردهای یکساله شبکه بهداشت و درمان قیروکارزین از زبان رئیس شبکه بهداشت
رئیس شبکه بهداشت و درمان قیروکارزین دستاوردهای یکساله شبکه بهداشت قیروکارزین از فجر ۱۴۰۰ تا فجر ۱۴۰۱ تشریح کرد.رئیس شبکه بهداشت و درمان قیروکارزین دستاوردهای یکساله شبکه بهداشت قیروکارزین از فجر ۱۴۰۰ تا فجر ۱۴۰۱ تشریح کرد.

به گزارش اخبار قیروکارزین، دکتر «کوثر خادمیان» با ابراز امیدواری از اقدامات انجام شده در حوزه عمرانی و خدماتی افزود: در طی ماه های اخیر پروژه هایی مانند: واحد دندانپزشکی مرکز خدمات جامع سلامت مبارک آباد و شروع عملیات گازکشی این مرکز ، پایگاه سلامت مرکز خدمات جامع سلامت افزر، مرکز خدمات جامع سلامت علی اباد، بهسازی مرکز خدمات جامع سلامت امام شهر، شروع به ساخت پروژه خیر ساز اورژانس شهری روستایی امام شهر، پیشرفت قابل توجه طرح توسعه بیمارستان از جمله اقدامات قابل توجه در این حوزه می باشند.

دکتر خادمیان از دیگر دستاوردهای این مجموعه در حوزه نظارتی را، پیگیری در ‌راستای دریافت پروانه مطب پزشکان متخصص از جمله: زنان و زایمان، داخلی، قلب و عروق، رادیولوژی و سونوگرافی و جراح عمومی، در جهت کاهش مراجعه مردم منطقه به شهرستان های همجوار، مقیم شدن پزشکی قانونی در شهرستان به عنوان پزشک خانواده، برگزاری شورای پزشکی برشمرد.

 

خادمیان در ادامه با بیان اینکه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت آبان سال ۱۴۰۰ به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است، گفت: اقدامات انجام شده در این حیطه را می توان اجرایی کردن تمامی مصوبات کمیته های جوانی جمعیت، شامل ۱۷۳مصوبه در ۱۶ کمیته که از مهمترین آن ها، اجرای طرح غربالگری سندرم تخمدان پلی کیستیک و اندومتریوز برای ۶۶۰ دانش آموز دختر بالای ۱۵ سال بود که از بین ان ها ۱۳۶ نفر مشکوک بودند که طی ارجاع به متخصص زنان و زایمان ۴۰ نفر بیمار قطعی شناسایی شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

 

او از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه را شناسایی و ارجاع ۹۵۳ زوج نابارور شهرستان که برای درمان به مراکز ناباروری ارجاع شدند دانست و تصریح کرد: در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت مرکز مشاوره شیر مادر راه اندازی شد.

 

این مقام مسوول، با بیان اینکه در حوضه آب سالم شهرها و روستاها، دفع بهداشتی فاضلاب، واکسیناسیون، پیشگیری از سایر بیماری‌ها و به شرایط بسیار مطلوبی دست یافته‌ایم گفت:تعداد ۱۰۳۶۶مورد بازرسی از ۱۵۲۳ مرکز تهیه و توزیع فروش مواد غذایی و اماکن عمومی در طی این مدت انجام شده و با نظارت های میدانی واحد بهداشت محیط ۱۲۰۰ کیلوگرم مواد غذایی و آرایشی بهداشتی فاسد نیز کشف و معدوم سازی شد.

 

دکتر کوثر خادمیان اضافه کرد: در حیطه خدمات بهداشت حرفه ای فعالیت های بسیار خوبی انجام شده که می توان به تجهیز و راه اندازی تست تنفس سنجی و نوار قلب شاغلان و انجام معاینات دوره ای ۱۰۰۰ نفر از شاغلان تحت پوشش نام برد.

 

دکتر خادمیان با قدردانی از مشارکت خیرین در حوزه خدمات آزمایشگاه از نصب دستگاه لیبل زن در سیستم پذیرش آزمایشگاه های مراکز خدمات جامع سلامت کارزین، امام شهر و مبارک آباد خبر داد و اعلام کرد: با پیگیری‌های مکرر و بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و هـوشمند آزمــایشگاهی، برای تکریم مراجعین و پاسخ به درخواست پزشکان، آزمایش اندازه‌گیری بیلی‌روبین از کف پای نوزادان در مرکز خدمات جامع سلامت قیر راه اندازی شد. همچنین در این حیطه می توان افزایش فضای فیزیکی آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت هنگام و نصب دستگاه های هود و اتوکلاو که از تجهیزات ضروری می باشند نام برد.

 

خادمیان در مورد عملکرد مرکز اورژانس شهرستان نیز اظهار داشت: در مجموع ۳۸۸۴ مورد ماموریت توسط نیروهای این مجموعه انجام شده است.

 

این مقام مسوول به دستاورد های حوزه درمان هم اشاره کرد و افزود: ۲۵۸۹ مورد بستری، ۵۹۴ عمل جراحی بخشی از خدمات درمانی ارائه شده به بیماران در طی این یکسال بوده است. او همچنین تعداد کل مراجعات به اورژانس بیمارستان را ۱۴۴۷۵۰ نفر ، تعداد ویزیت پزشکان متخصص را ۱۶۱۲۸ نفر و ویزیت پزشک عمومی را ۷۴۶۰۲ نفر عنوان کرد.

دکتر « کوثر خادمیان» ابراز امیدواری کرد با پیشرفت طرح توسعه بیمارستان امام محمدباقر(ع) روند رو به رشد کمی و کیفی خدمات درمانی شتاب بیشتری پیدا کند.