برپایی ایستگاه تن سنجی و مشاوره تغذیه در فرمانداری شهرستان قیروکارزین به مناسبت هفته سلامت
برپایی ایستگاه تن سنجی و مشاوره تغذیه در فرمانداری شهرستان قیروکارزین به مناسبت هفته سلامت
 به مناسبت هفته سلامت ایستگاه تن سنجی، مشاوره تغذیه، اندازه گیری قند خون و فشار خون از سوی کارشناسان واحد بهبود تغذیه و واحد بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قیروکارزین و با همکاری رابط بهداشت فرمانداری برپا شد.

به گزارش اخبار قیر و کارزین کارشناس بهبود تغذیه این شبکه گفت: تغذیه در دوران مختلف زندگی نقش بسزایی را در سلامت افراد داراست.

مریم محمدی پور افزود: تغذیه در دوران میانسالی، کنترل وزن، پیشگیری از چاقی مفرط و لاغری، از اقدامات مؤثر در سلامت دوران سالمندی می باشد.

این کارشناس اضافه کرد: در هفته سلامت پایگاه های رایگان تن سنجی و مشاوره تغذیه در ادارات مختلف شهرستان برگزار می گردد.

او بیان کرد: با همین هدف، ایستگاه تن سنجی در فرمانداری شهرستان قیر و کارزین برپا شد و مشاوره تغذیه به صورت رایگان به کارمندان آن ارائه شد.

جعفر جعفری کارشناس واحد بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز گفت: غربالگری و شناسایی بیماران پرفشاری خون و افراد دارای قند خون بالا، ارجاع آنها به پزشک خانواده و پیشگیری از افزایش خطرات ناشی از این بیماری ها، نقش بسزایی در سلامت جامعه دارد.

جعفری ادامه داد: مرگ و میرهای ناشی از بیماری‌های غیر واگیر به خصوص بیماری های قلبی و عروقی، بیماران دارای قند خون بالا و بیماران دارای پرفشاری خون رتبه اول تا سوم را به خود اختصاص داده است که بیانگر لزوم توجه به این بیماری ها و پیشگیری از شدت یافتن آن می باشد.

  پایان خبر.